Izolácia

Fasádna izolácia

Pri stavbe a rekonštrukcii akejkoľvek budovy je dôležité naplánovať kvalitnú tepelnú izoláciu. Fasáda domu tvorí jeho najväčšiu plochu, a preto na ňu pri zatepľovaní netreba zabúdať. 

 

S kvalitnou a dobre prevedenou fasádnou izoláciu dokážete zabrániť rozsiahlym únikom tepla v zime a opačne, prenikaniu horúceho vzduchu v lete. Jedná sa tak o veľmi významný spôsob, ako ušetriť za vykurovanie a klimatizáciu. Aké materiály však na izoláciu použiť?

Minerálna vata

Minerálna vata (známa aj ako sklená vata) je vynikajúci tepelný izolant, ktorý je požiaruvzdorný, vodoodpudivý, paropriepustný a výborne izoluje zvuk. Okrem toho je tiež 100% recyklovateľná, čím je šetrná k prírode, bráni množeniu baktérií a húb a je tak zdravotne nezávadná. Minerálna vata sa najčastejšie predáva vo forme dosiek. V našej ponuke nájdete odolnú minerálnu vatu od výrobcov Knauf a Isover.

Expandovaný polystyrén

Expandovaný polystyrén (EPS) je praktický a spoľahlivý materiál, ktorý má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, vysokú pevnosť a nízku hmotnosť. Je tiež nenasiakavý a hlavne, je zdravotne nezávadný. Vyrába sa vo viacerých podobách, ktoré nájdete aj v našej ponuke. Najčastejšie sa jedná o klasický biely polystyrén, ale tiež v grafitovom prevedení. Okrem zateplenia fasád sa tiež hodí na zateplenie striech, podláh či soklov domu. U nás si môžete vyberať z výrobkov overených výrobcov, medzi ktorých patria Slovizol, Austrotherm, Ravago či Isover.

Ďalším typom polystyrénu je tvrdený extrudovaný polystyrén, ktorý predstavuje optimálnu izoláciu pred horúčavou a chladom. Má vysokú pevnosť a je odolný voči hnilobe. Z tohto dôvodu sa okrem budov veľmi často používa aj ako základ ciest alebo železníc.

PIR izolácie

PIR (polyuretánové) izolácie sa vyznačujú vysokým tepelným odporom pri nízkej hrúbke a sú priamym nástupcom PUR izolácií, ktoré obsahovali škodlivý freón. PIR izolácie sú odolné voči ohňu, majú dobré izolačné vlastnosti a vysokú pevnosť. Ich použitie nie je na stavbách nijako obmedzené.

Nákupný košík

Prihlásiť sa