Blog

Roto – história a súčasnosť

Už to bude takmer sto rokov, odkedy Wilhelm Frank a Wilhelm Müller položili v roku 1935 základy spoločnosti, ktorú dnes poznáme ako Roto. Hoci začínali pod menom Frank, Müller & Co., ich zameranie bolo už vtedy na mechanické kovania pre okná a dvere. Po obnove podniku po druhej svetovej vojne predstavili počas 50tych rokov niekoľko inovatívnych produktov pre okná, ktoré ich pevne etablovali na trhu. 

Veľká chvíľa spoločnosti nadišla v roku 1965, kedy predstavili novinku – výklopné strešné okno. Odvtedy sa Roto definitívne radí medzi špičku segmentu a svoje líderské postavenie ďalej ukotvovali počas deväťdesiatych a dvetisícich rokov, kedy prešli výraznou medzinárodnou expanziou. V súčasnosti pôsobí Roto globálne a naďalej si udržuje náskok pred konkurenciou vďaka neustálym inováciám, efektivite svojich riešení a dôrazu na udržateľnosť. Iba na európskom kontinente zamestnávajú 1 400 ľudí v 19tich krajinách, ktorí naďalej šíria dobré meno spoločnosti založenej Wilhelmom Frankom a Wilhelmom Müllerom. Dôkazom kvality je aj množstvo medzinárodných ocenení a certifikácií, medzi inými Industrial Excellence Award, ISO 9001 a ISO 14025.

Dnešná produktová línia Roto zahŕňa okná vyrobené s ohľadom na maximálnu energetickú účinnosť, vďaka čomu sú použiteľné aj na stavbu pasívneho domu. Máte možnosť výberu z širokej ponuky riešení pre každý typ priestoru. Okná je možné vybaviť bezpečnostnými prvkami proti vykradnutiu, detskou poistkou, či roletou. Samozrejmosťou je aj vynikajúca zvuková izolácia a záruka až 15 rokov na strešné okná a 5 rokov na materiál a prácu. 

Roto predstavuje špičkovú kvalitu a tradíciu nemeckého inžinierstva. Nie je teda náhoda, že ich produkty sú súčasťou nášho portfólia. Vďaka ich spoľahlivosti sa môžeme spoľahnúť na to, že klienti, ktorým predáme produkty Roto, budú spokojní. 

Potrebujete poradiť s výberom strešného okna? V Klikstave sme vám k dispozícii, kontaktujte nás telefonicky na +421 910 503 660 , mailom na info@klikstav.sk , prípadne využite livechat v pravom dolnom rohu obrazovky.