Hrubá stavba

Ako na hrubú stavbu?

Zjednodušene by sa dalo povedať, že za hrubú stavbu sa považuje postavenie samotného domu, bez jeho estetických úprav. Nie je to však žiadna zákonitosť, a preto je dôležité vedieť už pri výbere zhotoviteľa, čo všetko bude hrubá stavba zahŕňať. Vďaka tomu viete celú stavbu lepšie plánovať, čo môže priniesť nemalé úspory – ako finančné, tak časové.

Už pri samotnom rozhodovaní o stavbe domu je dôležité uvedomiť si, že sa jedná o dlhodobú investíciu, ktorá v lepšom prípade prežije niekoľko generácií. Práve z tohto dôvodu odporúčame dbať najmä na kvalitu použitých materiálov, ktoré síce môžu byť pri kúpe o niečo drahšie, na druhej strane však prinesú úsporu pri užívaní domu (napr. nižšími nákladmi na vykurovanie) či zabezpečia dlhšiu životnosť a nebudú tak vznikať náklady na rekonštrukciu.

hrubá stavba
Hrubá stavba - klikstav

Aké materiály použiť?

Práve z týchto dôvodov si dávame záležať na nami ponúkaných materiáloch, keď chceme poskytnúť stavebníkom a budúcim obyvateľom to najkvalitnejšie, čo súčasný trh prináša. Nájdete tak u nás tehly vhodné pre obvodové múry značiek Porotherm, Heluz, TermoBrik alebo Leier, pórobetónové tvárnice (vhodné napríklad na stavbu priečok) Ytong, Porfix a Thermalika. Ako postupujeme stavbou smerom nahor, prichádza čas na nosné preklady a šalovacie systémy na veniec Velox, keramické stropy Porotherm a Heluz, či betónové stropy Premac a Rector. K domu nepochybne patrí kozub, ku ktorému budete potrebovať komínový systém Schiedel alebo Ciko.

Na spojenie všetkých týchto komponentov je nutné aj kvalitné spojivo, ktoré nesmie byť o nič slabším článkom. So zakladacou a murovacou maltou Baumit nesiahnete vedľa rovnako, ako s murovacou penou od výrobcov Multi Kleber alebo Soudal. Výberom kvalitných a cenovo dostupných materiálov položíte dôležitý základ kvalitnej stavbe s dlhou životnosťou a sebe doprajete bezstarostný spánok.

Prezrite si naše recenzie

Matej Hajek
Matej Hajek
27. Jún, 2022.
Ďakujem za výborný zákaznícky zážitok - profesionálnu a veľmi ústretovú komunikáciu, priaznivé ceny, možnosť vrátenia nespotrebovaného tovaru atď.
Jaroslav Srnka
Jaroslav Srnka
23. Jún, 2022.
Chcel by som podakovat za vysoko odborny pristup , absolutne bezproblemovu komunikaciu a velmi rychle dodanie materialu. So vsetkymi sluzbami vratane dopravy a dodania materialu v dohodnutom cas som maximalne spokojny.
Milan
Milan
25. Máj, 2022.
Veľmi dobrá spolupráca ktorá pretrváva už roky .
Peter
Peter
22. Apríl, 2022.
Výborná skúsenosť, komunikácia perfektná môžem len odporučiť 👍🏻
Marián Kuruc
Marián Kuruc
20. Marec, 2022.
TOP firma .. odporucam
Ladislav Majer
Ladislav Majer
16. Február, 2022.
Veľmi profesionálny prístup, rýchle vybavenie objednávky a tiež dodanie. Všetko prebehlo podľa dohody. Ďakujem....

Neviete ako začať?

Konktaktujte nás a my Vám radi pomôžeme.

Nákupný košík

Prihlásiť sa