Hrubá stavba

Ako na hrubú stavbu?

Zjednodušene by sa dalo povedať, že za hrubú stavbu sa považuje postavenie samotného domu, bez jeho estetických úprav. Nie je to však žiadna zákonitosť, a preto je dôležité vedieť už pri výbere zhotoviteľa, čo všetko bude hrubá stavba zahŕňať. Vďaka tomu viete celú stavbu lepšie plánovať, čo môže priniesť nemalé úspory – ako finančné, tak časové.

Už pri samotnom rozhodovaní o stavbe domu je dôležité uvedomiť si, že sa jedná o dlhodobú investíciu, ktorá v lepšom prípade prežije niekoľko generácií. Práve z tohto dôvodu odporúčame dbať najmä na kvalitu použitých materiálov, ktoré síce môžu byť pri kúpe o niečo drahšie, na druhej strane však prinesú úsporu pri užívaní domu (napr. nižšími nákladmi na vykurovanie) či zabezpečia dlhšiu životnosť a nebudú tak vznikať náklady na rekonštrukciu.

hrubá stavba
Hrubá stavba - klikstav

Aké materiály použiť?

Práve z týchto dôvodov si dávame záležať na nami ponúkaných materiáloch, keď chceme poskytnúť stavebníkom a budúcim obyvateľom to najkvalitnejšie, čo súčasný trh prináša. Nájdete tak u nás tehly vhodné pre obvodové múry značiek Porotherm, Heluz, TermoBrik alebo Leier, pórobetónové tvárnice (vhodné napríklad na stavbu priečok) Ytong, Porfix a Thermalika. Ako postupujeme stavbou smerom nahor, prichádza čas na nosné preklady a šalovacie systémy na veniec Velox, keramické stropy Porotherm a Heluz, či betónové stropy Premac a Rector. K domu nepochybne patrí kozub, ku ktorému budete potrebovať komínový systém Schiedel alebo Ciko.

Na spojenie všetkých týchto komponentov je nutné aj kvalitné spojivo, ktoré nesmie byť o nič slabším článkom. So zakladacou a murovacou maltou Baumit nesiahnete vedľa rovnako, ako s murovacou penou od výrobcov Multi Kleber alebo Soudal. Výberom kvalitných a cenovo dostupných materiálov položíte dôležitý základ kvalitnej stavbe s dlhou životnosťou a sebe doprajete bezstarostný spánok.

Prezrite si naše recenzie

Dusan Maly
Dusan Maly
15. Marec, 2023.
Chcem vyzdvihnúť túto firmu ako jedinečnú, maximálne profesionálny prístup, ochota poradiť, zabezpečenie materiálu na danú stavbu vždy včas, doporučenie vysoko kvalitných majstrov. Vždy ochotný poradiť, pomôcť ba dokonca aj vycestovať, aj keď to mali dosť ďaleko. Vždy o všetkom vopred informovali. Určite túto firmu odporúčam každému kto ide stavať RD, hlavne nám obyčajným ľudom a rozhodne budem s nimi pokračovať až do dokončenia RD. Robte túto prácu naďalej od srdca ako ju robíte, držím Vám palce.
Mária Horváthová
Mária Horváthová
13. Február, 2023.
Maximalna profesionalita a seriozny pristup. Perfektne jednanie, dodrzanie dohodnutých veci, pochopenie co potrebujeme a poradenstvo. Sikovni pracanti, zodpovedni, precizna a rychla praca. Velka spokojnost, 2 novucicke strechy :). Vzorovy priklad v proklientskom jednani pre cele odvetvie stavebnictva. Len tak dalej !
Jimmy Synovec
Jimmy Synovec
11. Február, 2023.
Boli ochotný riešiť veci asap aj mimo otvracicj hodín. dakujem
Filip Kramla
Filip Kramla
16. Január, 2023.
Profesionálne jednanie od samotného začiatku, až po úplné dokončenie strechy. Seriózne jednanie, stále informovanie ohľadom našich požiadaviek, rýchla a priateľská komunikácia, rýchle dodanie materiálu, vyloženie a následná pomoc pri pokládke strechy. Pomoc pri výbere vhodnej krytiny na náš dom. Určite odporúčam každému, kto hľadá serióznu proklientsky orientovanú firmu 🙂
tom thomas
tom thomas
9. November, 2022.
Kiez by sa stal takyto pristup, sluzby a jednanie standardom ... Vysoka miera spokojnosti, mozem len uprimne odporucit.
Michal Matulík
Michal Matulík
14. September, 2022.
Ochotný personál, bezproblémová komunikácia, a taktiež priaznivé ceny. Odporúčam
Miroslav Ivanič
Miroslav Ivanič
9. September, 2022.
Super prístup, rýchle vybavenie, môžem len odporúčať 👍
Adrian Repka
Adrian Repka
2. August, 2022.
Ďakujem za odborný prístup, ústretovosť, komunikáciu, profesionálny prístup a dobre ceny. Maximálna spokojnosť.
Matej Hajek
Matej Hajek
27. Jún, 2022.
Ďakujem za výborný zákaznícky zážitok - profesionálnu a veľmi ústretovú komunikáciu, priaznivé ceny, možnosť vrátenia nespotrebovaného tovaru atď.
Jaroslav Srnka
Jaroslav Srnka
23. Jún, 2022.
Chcel by som podakovat za vysoko odborny pristup , absolutne bezproblemovu komunikaciu a velmi rychle dodanie materialu. So vsetkymi sluzbami vratane dopravy a dodania materialu v dohodnutom cas som maximalne spokojny.

Neviete ako začať?

Konktaktujte nás a my Vám radi pomôžeme.

Nákupný košík

Prihlásiť sa