Hrubá stavba

Ako na hrubú stavbu?

Zjednodušene by sa dalo povedať, že za hrubú stavbu sa považuje postavenie samotného domu, bez jeho estetických úprav. Nie je to však žiadna zákonitosť, a preto je dôležité vedieť už pri výbere zhotoviteľa, čo všetko bude hrubá stavba zahŕňať. Vďaka tomu viete celú stavbu lepšie plánovať, čo môže priniesť nemalé úspory – ako finančné, tak časové.

Už pri samotnom rozhodovaní o stavbe domu je dôležité uvedomiť si, že sa jedná o dlhodobú investíciu, ktorá v lepšom prípade prežije niekoľko generácií. Práve z tohto dôvodu odporúčame dbať najmä na kvalitu použitých materiálov, ktoré síce môžu byť pri kúpe o niečo drahšie, na druhej strane však prinesú úsporu pri užívaní domu (napr. nižšími nákladmi na vykurovanie) či zabezpečia dlhšiu životnosť a nebudú tak vznikať náklady na rekonštrukciu.

hrubá stavba
Hrubá stavba - klikstav

Aké materiály použiť?

Práve z týchto dôvodov si dávame záležať na nami ponúkaných materiáloch, keď chceme poskytnúť stavebníkom a budúcim obyvateľom to najkvalitnejšie, čo súčasný trh prináša. Nájdete tak u nás tehly vhodné pre obvodové múry značiek Porotherm, Heluz, TermoBrik alebo Leier, pórobetónové tvárnice (vhodné napríklad na stavbu priečok) Ytong, Porfix a Thermalika. Ako postupujeme stavbou smerom nahor, prichádza čas na nosné preklady a šalovacie systémy na veniec Velox, keramické stropy Porotherm a Heluz, či betónové stropy Premac a Rector. K domu nepochybne patrí kozub, ku ktorému budete potrebovať komínový systém Schiedel alebo Ciko.

Na spojenie všetkých týchto komponentov je nutné aj kvalitné spojivo, ktoré nesmie byť o nič slabším článkom. So zakladacou a murovacou maltou Baumit nesiahnete vedľa rovnako, ako s murovacou penou od výrobcov Multi Kleber alebo Soudal. Výberom kvalitných a cenovo dostupných materiálov položíte dôležitý základ kvalitnej stavbe s dlhou životnosťou a sebe doprajete bezstarostný spánok.

Prezrite si naše recenzie

Marian Méry
Marian Méry
23. December, 2021.
Klobúk dole, som rád že ešte existujú seriózne Stavebniny ako sú tieto.👍
Pavol V.
Pavol V.
11. December, 2021.
Od prvej komunikacie, ako aj počas celej doby ten najlepší prístup k zákazníkovi s akým som sa možno doposiaľ ani nestretol. Naozaj odporúčam.
Michal Lehel
Michal Lehel
11. November, 2021.
Od firmy Klisktav sme kupovali komplet strechu s nadkrokvovou izoláciou, (160m2), tiež celú fasádnu zostavu so zateplením (300m2). Stavali sme v Starom Meste v BA, takže logistika bola veľmi náročná, vďaka maximálnej ústretovosti a trpezlivosti zo strany Klikstavu sa to ale podarilo na výbornú. Cena bola tiež super, hlavne v tejto dobe, kedy ceny extrémne rástli. Určite odporúčame a ďakujeme veľmi pekne!
Ivan Fábry
Ivan Fábry
8. November, 2021.
Super komunikácia na úrovni, poradenstvo, sortiment a skúsenosti. Odporúčam 🙂
Dana Harineková
Dana Harineková
8. November, 2021.
100% spokojnosť.

Neviete ako začať?

Konktaktujte nás a my Vám radi pomôžeme.

Nákupný košík

Prihlásiť sa