Blog

Premac – história a súčasnosť

Slovenská spoločnosť Premac vznikla v roku 1991 a za dobu svojej existencie sa vypracovala na najväčšieho výrobcu exteriérovej zámkovej dlažby na trhu. O dvanásť rokov neskôr, v roku 2003, sa stala súčasťou skupiny CRH, ktorá patrí medzi globálnych lídrov v oblasti výroby stavebných materiálov. Premac tak ťaží zo zázemia spoločnosti zamestnávajúcej viac ako 70 tisíc ľudí v takmer tridsiatke krajín na štyroch kontinentoch. 

V súčasnosti ponúka Premac široké produktové portfólio pozostávajúce z už spomínanej betónovej zámkovej dlažby, terasových platní, palisád, obrubníkov, schodov, plotov a riešení pre infraštruktúru a stavbu. Všetky sú vyrábané na Slovensku, v troch výrobných závodoch v Bratislave, Zvolene a Košiciach.V zmysle súčasných trendov a požiadaviek zákazníkov sa aj Premac zameriava na trvalú udržateľnosť svojej výroby a ekologickosť svojich produktov. Pomimo iných uviedli na trh rad eko dlažieb, ktoré majú nielen atraktívny dizajn, ale aj priepustnosť, vďaka ktorej môže voda odtekať späť do podložia. Popri tom upravujú svoju výrobu tak, aby do ovzdušia unikalo minimum škodlivých látok a sú aj držiteľmi certifikátu Environmentálne zodpovedného výrobcu.

V Klikstave predávame mnoho produktov a riešení od Premacu. Poznáme ich kvalitu a dlhovekosť, ktoré spĺňajú požiadavky na produkty vhodné pre našich zákazníkov. Ak sa rozhodnete pre Premac, rozhodli ste sa pre spoľahlivosť.

Potrebujete poradiť s výberom betónovej dlažby? V Klikstave sme vám k dispozícii, kontaktujte nás telefonicky na +421 910 503 660 , mailom na info@klikstav.sk , prípadne využite livechat v pravom dolnom rohu obrazovky.