Blog

Icopal – história a súčasnosť

Korene spoločnosti siahajú až do roku 1875, kedy bola založená v Dánsku. V dvadsiatych rokoch minulého storočia predstavila prvú bitúmenovú strešnú membránu, ktorá znamenala významný pokrok v celom odvetví. Od tohto momentu sa začal vzostup Icopalu, ktorý trvá v princípe dodnes. Za tú dobu sa stala lídrom v oblasti riešení pre ploché strechy a najmä počas osemdesiatych a deväťdesiatych rokov zažila medzinárodnú expanziu, vďaka ktorej sa vypracovala na európsku jednotku. 

V novom tisícročí sa stal Icopal súčasťou skupiny BMI, ktorá je globálnym lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných riešení. Samotný Icopal naďalej upevňuje svoju pozíciu na trhu, za čo vďačí najmä dôrazu na udržateľnosť a energetickú efektivitu svojich riešení.

Vlajkovou loďou produktového portfólia ostávajú asfaltové pásy pre ploché strechy, v ktorých je Icopal v podstate bezkonkurenčný. Súčasťou ponuky sú aj TPO a PVC fólie, príslušenstvo, lepiace hmoty, nátery, tmely a štrky. Napriek svojmu postaveniu na trhu neprestáva Icopal prichádzať s ďalšími a ďalšími inováciami prispievajúcimi k lepšej životnosti ich produktov ale aj k lepšiemu životnému prostrediu. Za všetky by sme spomenuli mikroventilačný THERM systém, NOXITE rozkladajúci škodlivé zlúčeniny oxidu dusíku, alebo FIRESMART určený na priestory s vyššími protipožiarnými nárokmi. 

Icopal má za sebou nielen bohatú históriu, ale aj perspektívnu budúcnosť. Preto je pre nás v Klikstave bezpečnou voľbou, ktorú radi odporúčame našim zákazníkom. 

Potrebujete poradiť s výberom asfaltového pásu? V Klikstave sme vám k dispozícii, kontaktujte nás telefonicky na +421 910 503 660 , mailom na info@klikstav.sk , prípadne využite livechat v pravom dolnom rohu obrazovky.